אופרה ופולקלור בבודפשט

בית האופרה

בית האופרה הינו מבנה ניאו-רנסנסי הממוקם במרכזה של העיר ברחוב אנדראשי. המקום עוצב על ידי מיקלוש ייבל, דמות מרכזית בארכיטקטורה ההונגרית של המאה ה-19 ומומן על ידי עיריית בודפשט כמו גם על ידי הקיסר האוסטרו-הונגרי פרנץ יוסף.

  • Andrássy út 22
  • קו מטרו צהוב M1 תחנת Opera

opera

המבנה מעוטר בעושר רב ונחשב לאחת מיצירות המופת של האדריכל. בחזית הראשית מוצבים פסלים של גדולי המלחינים, ושני פסלי ספינקס מגנים על הכניסה. בפנים נמצאת מבואה מפוארת בעלת שני גרמי מדרגות ויצירות אומנות של אומני הונגריה מובילים מקשטים את החלל. האולם הראשי מכיל עד 1300 צופים, ועל תקרתו מצוירים אלי יוון העתיקה וממנה משתלשלות נברשות מפוארות.

ניתן להזמין סיור בבית האופרה באנגלית הכולל מיני קונצרט של כמה דקות בסוף הסיור. ניתן גם להזמין מופע מעניין. חשוב לדעת שחלק מההופעות לא מתקיימות בבית האופרה אלא בתיאטרון Erkel Theatre שברחוב János Pál pápa tér 30, הגעה מטרו ירוק M4 תחנת János Pál pápa tér.

מופע פולקלור הונגרי

מופע פולקלור הונגרי הוא מופע מוסיקלי וצבעוני. המופע מאחד רקדנים משלוש להקות נחשבות: האנסמבל העממי ההונגרי, אנסמבל העממי של דנובה והתזמורת ולהקת המחול העממית של הונגריה. שלושת הלהקות נוסדו בשנות החמישים והן מוערכות מאוד בהונגריה ובעולם כולו. המופע כולל שלושים אמנים המופיעים על פי כוריאוגרפיה אותנטית מכפרים שונים ומשנים רבות במהלך ההיסטוריה.

כל ההופעות נערכות בתלבושות וכלי נגינה מקוריים או שנתפרו בדגמים השייכים לאזורים שונים והמותאמים לסוג ההופעה. ניתן להזמין אטרקציה זו יחד עם שייט בנהר, עם ארוחה, או רק את המופע. הכל תלוי איפה מזמינים. ברוב המקומות אשר מגישים מזון בערבי הפולקלור יוגשו מנות מקומיות של אוכל מקומי.

הרשמה לטיולים

יש למלא את כל השדות!