מחוץ לבודפשט

למי שחופשתו קצת יותר ארוכה מהרגיל, ישמח לדעת שיש כמה מקומות שווים ביקור מחוץ לעיר. לדעתנו (המשוחדת) בודפשט יפיפיה וגם לו"ז של טיול בן שבועיים ניתן למלא בכיף מבלי לצאת מהעיר. אך למי שנפשו חפצה בעיירות ציוריות כאלה ואחרות וקצת טבע, קיימים מספר מקומות מעניינים מחוץ לעיר.

סנט אנדרה - Szentendre

szentendre

סנט אנדרה היא עיירת אומנים ציורית יפיפיה במרחק של כ40 דקות נסיעה מהעיר. עלות הכרטיס זניחה ביותר, כ4 שקלים לאדם לכיוון. דרכי הגעה ואופן רכישת כרטיסים ניתן למצוא בתחבורה ציבורית.

בעיירה תוכלו למצוא טיילת ארוכה של דוכנים (קיורטוש, יין חם, צ'ורוס, ערמונים, פיצה ועוד), מסעדות, חנויות לבוש מסורתי וכמובן נוף מרהיב ועוצר נשימה של נהר הדנובה.

בנוסף, תוכלו לבקר במוזיאון המרציפן המפורסם. קטן ואינטימי, אך מאוד יפה ושווה ביקור. אוהבי המרציפן יוכלו לשבת בבית הקפה של המוזיאון ולהנות מטעם משובח של מרציפנים איכותיים.

אגם בלטון - Balaton Lake

balaton

אגם בלטון הוא אחד מהאגמים הגדולים ביותר במרכז אירופה. אזור האגם הוא ממובילי אתרי התיירות של הונגריה. סביב האגם מעיינות מרפא רבים, כפרים ציוריים וטירות עתיקות.

עונת התיירות העיקרית של האזור היא בחודשים יולי-ספטמבר, בה ניתן למצוא אטרקציות רבות לאורך האגם כגון: שייט בסירות, דייג, סקי מים, פארק מים ועוד. בחורף, האגם קופא וניתן להחליק עליו. באזור האגם קם נמצאים יקבי יין שונים, בהם ניתן לבקר, לטעום ולרכוש יינות משובחים.

או כ3 שעות בתחבורה ציבורית. ניתן לרכוש כרטיסים לאוטובוס כאן.

וישגרד - Visegrad

visegrad

עיירה שקטה ויפיפיה, הנמצאת כ35 ק"מ מצפון בודפשט, על גדות נהר הדנובה. חובבי הטבע מבנינו, ימצאו עניין בנוף המרהיב במעלה מצודת וישגראד, המספרת את ההיסטוריה של הונגריה.

בתוך הארמון ניתן לשוטט בחדרים, לראות את הלבוש המסורתי ואת החפצים השונים ששימשו את אנשי הארמון בימים עברו.

העלייה אל ראש הגבעה, יכולה להיעשות ברגל, אך מדובר בעליה מאומצת של כחצי שעה וקיימת אפשרות להגיע למעלה גם באמצעי תחבורה שונים. בנוסף, ישנו מוזיאון שעווה נחמד ששווה ביקור ומסעדת אבירים בסגנון ימי הביניים, גם היא אטרקציה בעיירה.

הגעה מבודפשט: אוטובוס מתחנת Arpad hid . תדירות: כל כ-20 דקות, משך הנסיעה כשעה ועשר דקות.

הגעה מסנטאנדרה: אוטובוס יוצא מרציף 1 בתחנה המרכזית, משך הנסיעה כ-40 דקות.

הרשמה לטיולים

יש למלא את כל השדות!